467 Obserwatorzy
22 Obserwuję
zarzadzacproza

Zarządzać Prozą

30-day Book Challenge - Dzień 19

The Silver Linings Playbook - Matthew Quick

Dzień 19 - Favorite book turned into movie

 

Ulubiona ekranizacja :-) Jak już wspominałem, rzadko oglądam filmy, więc zwykle nie mam okazji porównać książkę z jej filmową adaptacją. Jednak ekranizacja "Poradnika pozytywnego myślenia" wybitnie przypadła mi do gustu - na tyle, że już po obejrzeniu wersji na wielki ekran zdecydowałem się przeczytać książkę.
Lektura - baaaardzo przyjemna, definitywnie w moim stylu.
Film - zupełnie inny, jednak również genialny.

Uwielbiam "Poradnik" nie tylko za super kreację Jennifer Lawrence(Oskarowa rola ^^), ale za całokształt opowiedzianej historii. By nie wspomnieć o Bradley Cooperze, który może nie powalił mnie na kolana, jednak zaliczył również bardzo udany występ.

Ekranizacja w znaczny sposób różni się od książki. Poza ogólnym zarysem przewodzącym obu, zaryzykowałbym stwierdzenie, że to dwie, zupełnie inne historie. Lecz w tym przypadku, uproszczenie fabuły i dodanie trochę bardziej pozytywnego zakończenia wyszło twórcom filmu na plus. Tytuł, który w książce był bardziej rozumiany jako przenośnia stylu życia Pata, w ekranizacji staje się podsumowaniem całego dzieła. Wyszło to wszystko bardzo zgrabnie :-)